35. ТАКМИЧЕЊЕ „ЗЛАТНЕ РУКЕ“

13. Јул, 2017
Традиционална манифестација „Златне руке“ биће одржана у петак, 14. јула 2017. године са почетком у 10 часова, на мермерном шеталишту у центру Сокобање. Такмичење је подељено у две категорије – припрема традиционалних јела и домаћа радиност и стари занати, а најуспешнијима ће стручни жири, у саставу Саше Мишића, професионалног кувара, др Олгице Миљковић (Туристичка организација Србије) и Милене Милошевић Мицић, в. д. директора Завичајног музеја Књажевац,  доделити следећа признања: најочуванији и најоригиналнији експонат, коришћење етно мотива на савременим употребним предметима, најбољи вез, ручни рад рађен у току манифестације и очување традиције старих заната.
Током манифестације свим заинтересованим посетиоцима биће омогућено да дегустирају припремљена јела и да добију жељене рецепте и савете везане за припрему изложених специјалитета.