Нови изглед летње позорнице „Врело“

13. Фебруар, 2017
Летња позорница „Врело“, традиционално место културе у Сокобањи, добиће нов и модеран изглед захваљујући пројекту Организације за туризам и културу Сокобања који  Општина Сокобања финансира са 22.000.000,00 динара.

Изградњу 1. фазе А  летње позорнице подржало је и Министарство трговине, туризма и телекомуникација Републике Србије које ће са 18.000.000,00 динара кофинансирати овај пројекат.

Тендерска процедура за избор извођача радова је у току, а почетак изградње очекује се крајем марта 2017. године, односно када временске прилике то дозволе. Рок за изградњу 1. фазе А  је 150 календарских дана.

Нова позорница пројектована је тако да не наруши природни амбијент и према савременим стандардима и техничким захтевима. Након завршетка радова, летња позорница „Врело“ постаће централно место културних збивања у Сокобањи.