ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ВИДОВДАНА У СОКОБАЊИ

30. Јун, 2017

У организацији Савеза потомака ратника минулих ратова 1912 – 1920. на градском тргу у Сокобањи 28. јуна 2017. године обележен је Видовдан поводом 628. годишњице Косовског боја и помена на страдање Срба и кнеза Лазара  у бици против турске војске на Газиместану 1389. године.
Полагањем венаца и минутом ћутања почаст српским херојима одали су и представници Општине Сокобања, СУБНОР-а, а присуствовали су и заинтересовани грађани и представници неколико политичких странака и удружења. Догађај је започет службом свештенства Српске православне цркве из Сокобање, након чега је одржано и опело страдалим јунацима. Обележавању овог великог дана пригодним рециторијалом допринели су и представници Књижевног клуба „Соколово перо“.