Састанак у вези са грејањем на биомасу

1. Август, 2017
У четвртак 21. јула 2017. године у згради Градске управе у Зајечару одржан је састанак поводом представљања пројекта преласка на биомасу као нови енергент.

Поред представника општинских управа из региона, састанку су присуствовали и председник општине Сокобања, господин Исидор Крстић, и Марија Жикић, руководилац Одељења за привреду, локални економски развој и заштиту животне средине, као и представници Канцеларије за управљање јавним улагањима Владе Републике Србије.

Грејање на биомасу је рационалнији и економичнији систем грејања од актуелних. Поред тога што се овим системом постижу значајне уштеде у буџету, изузетно је погодно и за заштиту животне средине и побољшање квалитета живота.

На састанку је било речи и о даљим корацима у пројекту, а у току је и израда стручних анализа за локалне самоуправе из региона.