Нови Правилник о категоризацији угоститељских објеката

Министарство економије и регионалног развоје Републике Србије донело је нови Правилник о категоризацији угоститељских објеката који је заснован на новом Закону о туризму, као и  претпоставкама и принципима земаља чланица ЕУ, што представља својеврсно „учлањење“ туристичке привреде Србије у туристичку привреду Европе. У изради Правилника примењени су европски стандарди, односно ХОРТЕС-ови принципи и препоруке.

Правилник је ступио на снагу крајем јуна месеца ове године.

Треба истакнути да је поред стандардних типова угоститељских објеката у домаћој радиности (кућа, соба) уведена и категорија апартмани, а категоризацију пансиона ће убудуће вршити локалне самоуправе.

Нови захтеви и стандарди за разврставање могу се преузети на електронском облику на следећој страници као и лично на писарници Општинске управе.

За све додатне информације обратити се Канцеларији за локални економски развој путем телефона 830-030 локал 614, или на маил : info@opstinsokobanja.com